Honor’un 5G destekli bütçe dostu tableti yakında geliyor

Honor, Çin pazarında Honor Magic 6, Magic 6 Pro akıllı telefonlarını ve Honor Magic V2 RSR Porsche Design’ı tanıttı. Bu cihazlar, Şubat ayı sonunda düzenlenecek olan MWC (Mobil Dünya Kongresi) 2024 teknoloji fuarında küresel pazara duyurulacak. Sızıntı uzmanı Digital Chat Station’ın yeni bir sızıntısı, markanın Çin pazarı için yeni bir 5G destekli tablet üzerinde çalıştığını gösteriyor. İşte sızıntı uzmanının açıkladığı cihazın temel özellikleri.

DCS’ye göre, 5G desteğine sahip yaklaşan Honor tableti, Snapdragon yonga setine sahip giriş seviyesi bir model olacak. Cihaz, 2560 x 1600 piksel Quad HD çözünürlüğe sahip 12.1 inçlik bir LCD ekran ve göz koruma desteği ile gelecek. Cihazın batarya boyutu belirtilmemiş olsa da, sızıntı 35W hızlı şarj desteğinin olacağını belirtiyor.

Honor’un 5G destekli bütçe dostu tableti yakında geliyor

Sızıntı uzmanı ayrıca, Honor’un uydu bağlantı desteğine sahip bir amiral gemisi tablet üzerinde de çalıştığını ekledi. Ne yazık ki, sızıntı uzmanı bu tabletlerin pazarlama adlarını açıklamadı.

Honor, tabletlerini genellikle Pad ve Pad X markaları altında piyasaya sürüyor. Şirket, Aralık 2023’te Snapdragon 6 Gen 1 destekli Honor Pad 9‘u Çin’de duyurdu. Bu cihaz, hücresel bağlantı özelliğine sahip olmayan Honor Tablet 9 olarak da biliniyor.

Temmuz 2023’te şirket, Çin’de Snapdragon 685 yonga setine sahip Honor Pad X9’u tanıttı. Bu tablet, global pazarda yalnızca Wi-Fi ve LTE versiyonlarında mevcut. Sızıntı uzmanının bahsettiği giriş seviyesi 5G tableti, Pad X9’un halefi olabilir. Bu nedenle, tablet piyasaya çıktığında Honor Pad X10 olarak adlandırılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir