Galaxy S24’ün batarya ve ekran değişim maliyetleri açıklandı

Samsung’un yeni Galaxy S24 serisinin Avrupa fiyatlandırmasının sızdırılmasının ardından, cihazların yedek parçalarıyla ilgili bazı bilgiler de gün yüzüne çıktı. Slovenya’daki bir tamir atölyesi olan Mobistekla, web sitesinde Galaxy S24 serisi için bir dizi yedek parça fiyatı listelemiş. Bu bilgiler doğruysa, telefonunuzun ekranı zarar gördüğünde veya pilinin durumu kötüleştiğinde ne kadar masraf yapmanız gerektiğine dair fikir verebilir.

Öncelikle, Galaxy S24 için pilin fiyatının 68€ olduğu söyleniyor. Ekran ve ön camın tamiri ise 259€’ya mal olabilir. Ön camın maliyeti 165€ olarak belirtilmişken, arka cam için bu fiyat 71€. Kamera lens kapağının fiyatı ise 42€. Ön ve arka kameraların maliyetleri sırasıyla 69€ ve 99€ olarak belirlenmiş.

Galaxy S24+ modelinde ise pil için belirlenen fiyat 72€. Cihazın ön camı ve ekranının toplam maliyeti 255€ olarak listelenmiş. Ön ve arka cam yedek parçalarının fiyatları sırasıyla 175€ ve 72€. Galaxy S24+’ın ön ve arka kameralarının değiştirme maliyetleri ise sırasıyla 75€ ve 105€. Arka kamera lens kapaklarının fiyatı 45€ olarak belirtilmiş.

Galaxy S24’ün batarya ve ekran değişim maliyetleri açıklandı

Galaxy S24 Ultra ise bu üç telefonun en pahalısı olarak dikkat çekiyor. 256GB versiyonunun fiyatı 1.449€ olarak tahmin ediliyor. Ekran değişiminin maliyeti 375€ olabilirken, ön ve arka cam panellerin maliyetleri sırasıyla 199€ ve 48€ olarak belirlenmiş. Ön ve arka kameraların maliyetleri sırasıyla 66€ ve 150€ olabilir. Galaxy S24 Ultra‘nın kasasının (gövdesinin) değiştirme maliyeti ise 350€ olarak listelenmiş, bu fiyat Galaxy S24’ün (233€) ve Galaxy S24+’ın (243€) maliyetinden 100€’dan fazla yüksek ve bu durum, daha pahalıya mal olan tahmini titanyum çerçevesinden kaynaklanıyor olabilir.

Bu bilgiler, Galaxy S24 serisinin yedek parça maliyetlerini göz önünde bulundurarak, kullanıcıların olası tamir masrafları hakkında bilinçlenmelerini sağlıyor. Özellikle yüksek maliyetli cihazlar söz konusu olduğunda, kullanıcılar için bu tür maliyetler önemli bir karar verme faktörü olabilir. Samsung’un bu yeni serisi için belirlenen yedek parça fiyatları, cihazların genel maliyetini ve bakımını düşünürken dikkate alınması gereken önemli bir detayı ortaya koyuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir