O Fotoğraf Gündem Olmuştu: Mekan Yetkilisinden ‘Seccade’ Açıklaması Geldi

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı bir iftar sonrasında fotoğraf çektirirken seccadeye basması gündem olmuştu. Kılıçdaroğlu seccadeyi fark etmediğini açıklayıp üzgün olduğunu belirtirken, vatandaşlar seccadenin neden orada durduğunu merak etmişti. Mekanın yetkilisi olayla ilgili ilk kez konuştu.

İktidar medyası, olay üzerinden Kılıçdaroğlu’na yüklendi.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birikte katıldığı bir iftar programı sonrası çektirdiği fotoğraf gündem olmuştu. İktidar medyası görüntüler üzerinden Kılıçdaroğlu’na ağır eleştirilerde bulundu. 

Yaşananlar sonrası Kılıçdaroğlu “Fotoğraf çektirmek isteyenler vardı, salon kalabalıktı. Yerdeki seccadeyi görmedim. Şimdi o karenin üzerinden operasyon yapıyorlar. Ben onların operasyonunu umursamam. Ben samimi olarak üzgünüm. Böyle iftiralardan, operasyonlardan siz samimi Müslümanlara sığınıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

‘Birileri seccadelerin üzerine ayakkabıları ile basabilir’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seccade görüntüsü üzerinden Kılıçdaroğlu’na şu ifadelerle yüklendi:

‘Birileri seccadelerin üzerine ayakkabıları ile basabilir. Bunlar Pensilvanya’dan alıyor talimatı. Yapabilirler. Bunlara en güzel cevabı aziz milletim 14 Mayıs’ta verecektir.’

Sosyal medyada seccadelerin neden orada durduğu tartışmalara neden olmuştu. Mekanın yetkili isminden konuyla ilgili açıklama geldi.

TELE1’in haberine göre, o mekanın yetkili isminden ilk kez açıklama geldi.

Güvenlik kamerası görüntülerini paylaşmak istemeyen kişi, ‘O seccade namaz kılındıktan sonra orada unutuldu’ diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir